Majutus Kuressaare kesklinnas

Kasulikku infot Külalisteraamat Kontakt Hinnakiri Tutvustus

Broneeri apartment

Broneeri

Eripakkumised

1. veebruar 2020

Broneeri majutus Arte kodulehelt ja võida 10% majutuse hinnast.

Loe lähemalt

Vaatamisväärsused


Vaatamisväärsused Kuressaares

Kuressaare linnus
Kuressaare pargi keskel olev linnus troonib majesteetlikult üle linna. Kui tahta saada kas või lühiülevaadet saare ajaloost, siis  tasubki linnusest alustada - siit on nii Saksa, Taani, Rootsi, Vene kui ka Eesti valitsejad  üle käinud. Baltimaades ainsana tervikult säilinud kindlus seisab kui kogu saare keerulise ajaloo üle aegade ulatuv sümbol. Kindluse südames asuv linnus on hilisgooti arhitektuuri meistriteos. Seal asuva Saaremaa muuseumi ekspositsioon tutvustab haaravalt nii ümbruse ajalugu, loodust kui ka linnuse enda rolli. Linnuses on ka kunstinäitused, tornikohvikust avaneb imeilus vaade. Tasub kõndida ka lossihoovis, kus suvel toimuvad ajaloohõngulised üritused, kontserdid, laulupeod, töötavad käsitöökojad.

Riigipeade pargihiis
Paikneb linnapargi nooremas osas, kus 2002.a. sai alguse välisriigipeade pargihiie traditsioon.

Tuuleveski ehk Veski Trahter
Aadress:
  Pärna 19, Kuressaare
See tuuleveski on kolmest linna piirides töötanud tuuleveskist ainsana säilinud. Rajatud 1899.a. Veski töötas kuni II Maailmasõja alguseni. 1972.aastal alustati tuuleveski restaureerimist ja 1974.aastal avati see kohvikuna.Mõnus koht kus süüa, juua ja tantsu lüüa.Kuursaali rajamise idee autoriks peetakse kohalikku apteekrit. Hoone ehitus kestis 8 kuud ja see avati pidulikult 11.(23) juunil 1889. a. Keskosas, nn. valges saalis oli restoran, paremas tiivas suveteater, vasakus tiivas köögiplokk ja kabinetid. Teatrisaalis esinesid hooajal peamiselt Saksamaalt saabunud trupid. Pärast I Maailmasõda esinesid seal juba Eesti näitlejad.

 

Komandandi 7b-1, 93812 Kuressaare | Telefon: +372 56474373 | Faks: +372 4530667 | merle@kalla.ee

Sellel veebilehel kasutatakse kasutajamugavuse suurendamise ja toimimise parandamise eesmärgil “küpsiseid”. Tutvuge ka "Privaatsuspoliitikaga"

DoIT | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara, kodulehe loomine, kodulehe disain, fototeenused, fotograafia, 3d, reklaam